• Gipsy Maldur

• S cieľom podporiť rozšírenie vzdelávacích aktivít a skvalitniť vzdelávací proces vyhlásila pre školské zariadenia a organizácie  Nadácia SPP grantový program s názvom SPPravmeTo 2023.

Zámerom programu je povzbudiť a motivovať mladých ľudí k aktívnemu záujmu/postoju o prostredie, v ktorom žijú, rozvíjať ich sociálne zručnosti a podporiť vzájomné vzťahy (v komunite).

V rámci tejto výzvy bol v školskom roku 2023/2024  podporený nami predkladaný projekt pod názvom „Gipsy Maldur“Hlavným cieľom predkladaného projektu je založenie školskej hudobno-tanečnej skupiny „Gipsy Maldur“ prostredníctvom, ktorej plánujeme podporiť talentové nadanie žiakov, objaviť nové talenty, pomôcť prekonať strach a trému, zvýšiť motiváciu o edukačný proces a budovať národné povedomie ku svojej kultúre.

Podporou od Nadácie SPP chceme taktiež zlepšiť  materiálne vybavenie našej školy (nákup hudobných nástrojov, nákup látok pre zhotovenie rómskych sukieň a pod.), čím umožníme rozvoj prirodzených talentov žiakov a zároveň im tým ukážeme, že škola nie je ich nepriateľom, ale môže byť miestom splnených snov. Lepšia budúcnosť rómskych detí je alfou a omegou celej ideológie nami predkladaného projektu.

V rámci realizácie projektu v šk. roku 2023/2024 budú zrealizované nasledujúce aktivity:

• Nákup materiálneho vybavenia a pomôcok
          • Deň rómskeho jazyka
          • Romaňi rukľa
          • Let´s dance
          • Maľovaný nástroj
          • Školská hymna
          • Spievame žalmy a chvály
          • Mikuláš v škole
          • Vianočné posedenie
          • Vytvor si svoj hudobný nástroj
          • Fašiangová diskotéka